Program Damy Radę

Program „Damy Radę” to kompleksowe wsparcie dla osób, które na co dzień opiekują się przewlekle chorą lub niesamodzielną osobą.

Struktura społeczeństwa zmienia się, wzrasta liczba osób starszych co sprawia, że coraz częściej stajemy w obliczu opieki nad swoimi bliskimi. W Polsce brakuje całościowego systemu wsparcia dla opiekunów. Rodziny podejmują się opieki w sposób intuicyjny, często nie mając odpowiednich umiejętności i kompetencji.

Poprzez projekt „Damy Radę” chcemy wesprzeć opiekunów rodzinnych w ich trudnej codzienności. „Damy Radę” jest odpowiedzią na wszelkie pytania i wątpliwości, które pomogą oswoić się z nową sytuacją jaką jest opieka nad osobą przewlekle chorą. Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie opiekunów rodzinnych do zajmowania się swoimi bliskim, bo to gwarantuje komfort i bezpieczeństwo osób przewlekle chorych. Jesteśmy przekonani, że odpowiednia wiedza i umiejętności przyczyniają się do poprawy jakości życia osób niesamodzielnych oraz ich opiekunów, co jest naszym priorytetem.

Aby każdy z potrzebujących miał dostęp do pomocy, Damy Radę oferuje szereg narzędzi wspierających:

Projekt Damy Radę został stworzony przez Fundację TZMO SA „Razem Zmieniamy Świat”.

Jesteś profesjonalistą? Chcesz swoją wiedzą i doświadczeniem wesprzeć opiekunów rodzinnych? Skontaktuj się z nami!

przewiń do góry przewiń w dół