Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu

 • Przewlekle chory w domu

  Jeśli zdecydujemy się na zorganizowanie opieki nad chorym w warunkach domowych, powinniśmy sie do tego dobrze przygotować. Podstawowe pytanie to: jak zorganizować przestrzeń choremu? Jesli chory jest osobą leżącą, warto pomysleć o łózku rehabilitacyjnym. Na te i wiele innych ważnych pytań dotyczących opieki nad przewlekle chorym w domu odpowiemy w kolejnych artykułach.

  Zobacz więcej
 • System opieki w Polsce

  Od sytuacji rodzinnej, osobistej i finansowej zależy wybór sposobu zapewnienia opieki choremu. Każda decyzja dotycząca sposobu zapewnienia  opieki  osobie niesamodzielnej będzie miała swoje wady i zalety. W kolejnych artykułach znajdują się cenne wsazówki dla opiekuna osoby przewlekle chorej.

  Zobacz więcej
 • Opieka w świetle prawa

  Dla wielu osb wiadomość o tym, że jeden z członków rodziny będzie wymagał długoterminowej opieki, jest wiadomością druzgocącą. W tej części poradnika znajdziesz zbiór wskazówek, które pomogą Ci zorientować sięw możliwościach, jakie ma opiekun nieformalny w Polsce.

  Zobacz więcej
 • Opiekun przewlekle chorego

  Kiedy bliska osoba wymaga opieki, opiekunowie niejednokrotnie spychają na dalszy plan własne potrzeby, przeorganizowują swoje zycie i poświęcają drugiej osobie. Dlatego niezykle istotne jest to, aby opiekun, dbając o chorego, nie zapomniał zadbać o siebie - o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i emocjonalne.

  Zobacz więcej
przewiń do góry przewiń w dół