A A A

Czy używanie produktów dla dzieci to dobry pomysł na pielęgnację osób starszych?

Do pielęgnacji osób starszych warto używać produktów właśnie do tego przeznaczonych. Z wiekiem nasza skóra staje się cieńsza, bardziej podatna na podrażnienia, nie regeneruje się tak szybko jak kiedyś. Musimy wziąć to pod uwagę szukając odpowiednich produktów do pielęgnacji. Preparaty powinny delikatnie oczyszczać skórę, nawilżać ją i zabezpieczać przed powstawaniem podrażnień. Produkty Seni Care zostały stworzone z myślą o potrzebach skóry osób dorosłych. Zawarte w nich składniki takie jak m.in.: pantenol, biokompleks lniany, masło shea, oliwa z oliwek świetnie działają na skórę. W opiece nad osobami dorosłymi bardzo dobrze sprawdzają się chusteczki pielęgnacyjne Seni Care. Są dużo większe niż chusteczki dziecięce, dzięki czemu zużywamy ich znacznie mniej. Chusteczki pielęgnacyjne bardzo ułatwiają oczyszczanie miejsc intymnych podczas zmiany pieluchy. Można nimi również szybko odświeżyć podopiecznego w ciągu dnia wycierając ręce czy też skórę pod pachami. Poza tym wiele produktów Seni Care zawiera SINODOR®, to substancja, które neutralizuje nieprzyjemny zapach, ma to duże znaczenie zwłaszcza w opiece nad osobami z nietrzymaniem moczu.

Warto również pamiętać o tym, że używanie produktów dla dzieci może budzić u osób dorosłych, starszych sprzeciw i dyskomfort właśnie z uwagi na to, że są to kosmetyki dziecięce.

 

Lotion do ciała Seni Care, hipoalergiczny, polecany do codziennego oczyszczania suchej skóry zamiast zwykłego mydła. Odżywia, nawilża i wzmacnia barierę hydrolipidową skóry. Utrzymuje odpowiedni poziom pH. Działa antybakteryjnie.

 

Balsam do ciała Seni Care, hipoalergiczny, polecany do codziennej pielęgnacji suchej skóry w szczególności u osób na dłużej unieruchomionych. Redukuje łuszczenie i odpowiednio natłuszcza skórę. Wzmacnia barierę hydrolipidową. 

  

Chusteczki do ciała Seni Care Maxi hipoalergiczne i nasączone, polecane do oczyszczania skóry bez użycia wody. Bardzo duży rozmiar pozwala na dokładne oczyszczanie nawet dużych powierzchni ciała. Odżywiają i skutecznie nawilżają. Łagodzą podrażnienia, a także wspomagają ochronę skóry. 

 

przewiń do góry przewiń w dół