A A A

Jaki jest najczęściej używany produkt do mycia bez wody osoby unieruchomionej w łóżku?

Podstawowym produktem, który zna większość opiekunów są nawilżane chusteczki. Chusteczkami łatwo oczyścić miejscowe zabrudzenia lub okolice intymne, wytrzeć zabrudzone ręce podopiecznego lub odświeżyć spocone części ciała. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie chusteczki są takie same.

Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest ich wielkość. Większość chusteczek dostępnych w drogeriach jest przeznaczonych dla dzieci, co oznacza że mają rozmiar dostosowany do wielkości ciała dziecka. W aptekach i sklepach medycznych można kupić chusteczki dla dorosłych takie jak chusteczki pielęgnacyjne Seni Care. Są ponad dwukrotnie większe niż dziecięce. Dzięki temu do oczyszczenia większych partii ciała wystarczy jedna chusteczka zamiast kilku mniejszych. Duża powierzchnia chusteczki, zakrywa całą dłoń opiekuna co pozwala uniknąć przypadkowego zabrudzenia. Za pomocą chusteczek można oczyścić całe ciało, w tym także okolice intymne przy zmianie wyrobu chłonnego.

Ważne jest, aby chusteczki po które sięgamy w opiece nad osobami niesamodzielnymi zawierały składniki, które pielęgnują i łagodzą podrażnienia. Chusteczki pielęgnacyjne Seni Care posiadają w swoim składzie alantoinę, która działa przeciwzapalnie, łagodzi swędzenie, pieczenie skóry oraz wszelkie podrażnienia. Chusteczki zawierają również witaminę E, która wspiera odbudowę komórek naskórka, poprawia nawilżenie oraz ukrwienie skóry. To sprawia, że chusteczki Seni Care nie tylko oczyszczają, ale również odżywiają i chronią skórę zapewniając jej lepszą ochronę przed czynnikami drażniącymi.

W przypadku kiedy chcemy oczyścić większą powierzchnię ciała bez użycia wody można sięgnąć po krem myjący 3 w 1 Seni Care. Skutecznie oczyszcza skórę, a jednocześnie dzięki zawartości SINODORu - pochłania nieprzyjemny zapach. Jest tak delikatny, że może być używany do oczyszczania okolic intymnych. Zawiera w swoim składzie mocznik, który głęboko nawilża suchą skórę.

Zadaniem toalety bez wody nie jest zastąpienie klasycznego mycia. Mycie z wodą jest niezbędne i powinno być wykonywane przynajmniej jeden raz dziennie. Natomiast, chusteczki i krem myjący pozwalają na szybkie przeprowadzenie czynności higienicznych w trakcie dnia, to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala opiekunowi zaoszczędzić czas.

Krem myjący 3w1 Seni Care, hipoalergiczny, polecany do codziennego oczyszczania suchej skóry bez użycia wody. Odżywia, nawilża, zmiękcza i regeneruje zrogowaciały naskórek. Utrzymuje odpowiedni poziom pH. Eliminuje nieprzyjemne zapachy.

 

Chusteczki do ciała Seni Care hipoalergiczne i nasączone, polecane do oczyszczania skóry bez użycia wody. Odżywiają i skutecznie nawilżają. Łagodzą podrażnienia, a także wspomagają ochronę skóry. Nie zawierają alkoholu.

 

przewiń do góry przewiń w dół