Mój dziadek, który choruje na Alzheimera nie chce nosić pieluchomajtek. Jak go do tego przekonać?

U osób z demencją przychodzi taki moment, w którym pojawia się nietrzymanie moczu. Warto, możliwie jak najwcześniej, włączyć do higieny produkty chłonne. Jeśli chory ma kropelkowe nietrzymanie moczu, popuszcza raz na jakiś czas, warto zastosować wkładki urologiczne. Dobrym posunięciem będzie wklejenie ich do bielizny. Wówczas osobie z demencją będzie łatwiej się do nich przekonać, nie będzie dostrzegać zmian, bo przecież wcześniej również ubierała bieliznę.
Jeśli nietrzymanie moczu nasila się, to czas sięgnąć po majtki chłonne. To produkt, który zapewni suchość i komfort osobie, która go nosi. Dzięki temu, że zakłada się je jak zwykłe majtki, chory powinien je szybciej zaakceptować.
U osób mniej mobilnych, leżących, dobrze sprawdzą się pieluchomajtki, które skutecznie je zabezpieczą przed wyciekami moczu.
Przyczyn niechęci noszenia produktów chłonnych może być wiele.

  1. Upewnij się, że Twój bliski nie cierpi na infekcję układu moczowego. Może właśnie w ten sposób chce Ci powiedzieć, że czuje ból.
  2. Sprawdź czy pieluchomajtki są prawidłowo założone, czy nie są za małe/za duże. To też może powodować dyskomfort.
  3. Podczas zmiany pieluchomajtek zadbaj o intymność, nakryj dziadka kocem, by nie leżał roznegliżowany. Zmiana pieluchy musi przebiegać sprawnie i szybko, przygotuj sobie wcześniej pieluchy oraz produkty do mycia i pielęgnacji.

Nie zmieniaj pieluchy w nocy, jeśli nie ma takiej konieczności. Chory może się po prostu wystraszyć, gdyż nie będzie wiedział co się z nim dzieje.

Bardzo ważna jest komunikacja z chorym. Wprowadzenie produktów chłonnych przedstaw na zasadzie korzyści jakie dają osobie chorej. NIe mów “dziadku znowu się posikałeś i masz mokre spodnie. Musisz ubrać pieluchę” Takie słowa mogą bardzo zaszkodzić. Lepiej powiedzieć: “Dziadku mam dla Ciebie majtki chłonne, zakładasz je jak zwykłą bieliznę, dzięki temu będziemy mogli pójść na długi spacer”
Nie używajmy słowa “pampers”. Używanie pojęcia pampers może być przyczyną odmowy noszenia produktów chłonnych. Osoby starsze jednoznacznie kojarzą pampersy z dziećmi i to może prowadzić do frustracji.

 

 

Seni Man Extra

To dyskretne, oddychające wkładki urologiczne stworzone z myślą o anatomii męskiego ciała. Przeznaczone są dla mężczyzn aktywnych z lekkim nietrzymaniem moczu. Zapewniają wysokie poczucie suchości, komfort i wygodę. Redukują nieprzyjemny, intymny zapach.

Seni Active Normal

Oddychające majtki chłonne stosowane zamiast zwykłej bielizny. Stworzone zostały z myślą o osobach aktywnych ze średnim nietrzymaniem moczu. Gwarantują dyskrecję i duży komfort użytkowania. Zapewniają wysokie poczucie suchości, zapobiegają podrażnieniom i odparzeniom.

Chusteczki Seni Care Maxi

Hipoalergiczne i nasączone, polecane do oczyszczania skóry bez użycia wody. Bardzo duży rozmiar pozwala na dokładne oczyszczanie nawet dużych powierzchni ciała. Odżywiają i skutecznie nawilżają. Łagodzą podrażnienia, a także wspomagają ochronę skóry.

Pianka myjąco-pielęgnująca Seni Care

To produkt do delikatnego oczyszczania ciała bez użycia wody. Jednocześnie myje i pielęgnuję suchą skórę, łagodzi podrażnienia. Przyjazna formuła sprawia, iż jest to produkt niezbędny przy opiece nad osobą starszą, leżąca bądź z niepełnosprawnościami.

Krem ochronny z argininą Seni Care

Hipoalergiczny polecany do ochrony skóry przed podrażnieniami, stanami zapalnymi oraz odparzeniami prowadzącymi do odleżyn. Nawilża, łagodzi i przyspiesza regenerację naskórka. Wzmacnia barierę hydrolipidową. Eliminuje nieprzyjemne zapachy.

przewiń do góry przewiń w dół