W jaki sposób dopasować i czym sugerować się przy wyborze odpowiednich produktów chłonnych?

Wybór odpowiednich produktów chłonnych jest bardzo istotny. Od tego zależy komfort osoby, która będzie z nich korzystała. Pierwszym krokiem do ustalenia jakiego wyrobu chłonnego należy używać jest określenie stopnia nietrzymania moczu. Kolejny etap to określenie stopnia aktywności danej osoby. Pieluchomajtki są dobrym rozwiązaniem dla osób leżących. Dla osób mobilnych lub częściowo niesamodzielnych lepiej sprawdzą się majtki chłonne czy wkładki urologiczne. Pozwalają one na samodzielne zakładanie i umożliwiają swobodne korzystanie z toalety.

Niezależnie od rodzaju wybranych produktów chłonnych, warto pamiętać o doborze właściwego rozmiaru i odpowiedniej chłonności. Często opiekunowie przyjmują, że wybierając rozmiar produktu chłonnego powinni kierować się, podobnie jak w przypadku pieluch dla dzieci, wagą podopiecznego. Dużo ważniejsze są wymiary w biodrach i talii – produkt chłonny powinien ściśle przylegać do ciała, jeśli tak nie jest, może przeciekać. Natomiast zbyt mały rozmiar zbyt mały może doprowadzić do powstania otarć, a nawet ran.

Bardzo ważne jest właściwe dobranie chłonności. Warto stosować produkty o różnych chłonnościach w ciągu dnia i nocy. Jest to uzasadnione fizjologicznie – najbardziej obfite wydalenie moczu zdarza się nad ranem i dobrze jest mieć pewność, że produkt chłonny sobie z tym poradzi. Dla przykładu do pieluchomajtek Super Seni na noc można dobrać pieluchomajtki Super Seni Trio. Dla osób, które na co dzień korzystają z pieluchomajtek Super Seni Plus, na noc odpowiednie mogą być pieluchomatjki o najwyższej chłonności Super Seni Quatro.

 

Super Seni to oddychające pieluchomajtki "dzienne" przeznaczone zarówno dla osób aktywnych jak i dla tych o ograniczonej mobilności ze średnim nietrzymaniem moczu. Zapewniają wysokie poczucie suchości. Gwarantują wygodę i duży komfort użytkowania.

 

Super Seni Plus to oddychające pieluchomajtki "nocne" przeznaczone dla osób aktywnych jak i dla tych o ograniczonej mobilności ze średnim i ciężkim nietrzymaniem moczu. Zapewniają wysokie poczucie suchości. Gwarantują wygodę i duży komfort użytkowania.

 

Super Seni Trio to oddychające pieluchomajtki przeznaczone zarówno dla osób aktywnych jak i dla tych o ograniczonej mobilności z ciężkim i bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Zapewniają wysokie poczucie suchości. Gwarantują wygodę i duży komfort użytkowania.

 

Super Seni Quatro to oddychające pieluchomajtki przeznaczone zarówno dla osób aktywnych jak i dla tych o ograniczonej mobilności z bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Zapewniają wysokie poczucie suchości. Gwarantują wygodę i duży komfort użytkowania.

 

przewiń do góry przewiń w dół