Asertywność, stawianie granic, radzenie sobie z postawą roszczeniową i agresją pacjenta.

Rozmowa z drugim człowiekiem jest czymś tak naturalnym, że najczęściej, nawet się nad tym nie zastanawiamy. Tymczasem, to właśnie słowa potrafią nas uspokoić, zdenerwować, zranić, przestraszyć albo zmotywować. Kiedy rozmawiamy z rodziną pacjenta, silne emocje dodatkowo mogą wpływać na to jak rozmawiamy, jak jesteśmy zrozumiani, ale też być przyczyną wielu trudnych sytuacji.

Podczas tego szkolenia dowiesz się jak unikać pułapek  w które często nieświadomie wpadamy, w jaki sposób można interpretować zachowania pacjenta i jego rodziny i jak dobierać słowa żeby zwiększyć szanse, że zostaniemy poprawnie zrozumiani. A jeżeli to się nie uda - jak rozładować trudną sytuację.

Na szkoleniu zostaną poruszone zagadnienia:

  • emocje a rozsądek - jak teoria perspektywy pozwala nam zrozumieć jak jako ludzie rozmawiamy ze sobą i jak podejmujemy decyzje
  • nie przesadza się starych drzew - o czym warto dyskutować?
  • język ma znaczenie - jakie rozwiązania podpowiada nam zdrowy rozsądek i dlaczego się myli
  • sposoby na motywowanie do zmiany
  • asertywne odmawianie - dlaczego czasami lepiej powiedzieć po prostu “nie i kropka”?
  • mechanizm pojawienia się agresji
  • metody deeskalacji - jak uspokoić trudną sytuację

Leszek Guga: Ukończył psychologię organizacji na Uniwersytecie Łódzkim oraz szkołę trenerów zarządzania MATRiK. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą farmaceutyczną i sektorem zdrowia. Specjalizuje się w tematyce opieki długoterminowej, stresu, poczucia kontroli i własnej skuteczności. Wierzy że dobra praktyka bierze się ze zrozumienia teorii, a dobra teoria da się zastosować w praktyce. Prywatnie fascynat gier i ich wykorzystania w edukacji.

 

Termin - 11.03.2021 zarejestruj się

 

przewiń do góry przewiń w dół