Gdy mózg Twojego bliskiego choruje. Zrozum demencję i zamień opiekę na świadomą współpracę.

Demencja zmienia osoby które się z nią zmagają. Na skutek tych zmian potrafią odmawiać opieki, jedzenia, kąpieli, leczenia. Chcemy pokazać jak za pomocą nowych technik i zmiany podejścia można pomóc im, i sobie, aby w tej trudnej chorobie choć część rzeczy mogła być łatwiejsza. Jak te techniki wykorzystać, żeby radzić sobie z oporem, agresją, przeciwstawieniem się zabiegom leczniczym i pielęgnacyjnym. Szkolenie przygotowane jest w oparciu wytyczne promowane w ostatnich latach przez czołowe światowe organizacje zajmujące się osobami żyjącymi z demencją.

Będziemy mówić o powszechnych problemach w opiece nad osobą żyjącą z demencją w domu a także sposobach w jaki można przygotować się do radzenia sobie z nimi.

Agenda szkolenia:

  • Nie każda demencja to choroba Alzheimera. Mnogość demencji - inne często występujące jej rodzaje.
  • Demencja - więcej niż problemy z pamięcią.
  • Zmiany poznawcze w różnych rodzajach demencji i dopasowanie do nich opieki.
  • Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w opiece
  • Agresja i pobudzenie  

Iwona Przybyło – Magister pielęgniarstwa, absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener. W swojej pracy kieruje się pasją do ludzi starszych, szacunkiem dla ich różnorodności i wszystkiego tego, co przeżyli. Jest pasjonatką bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w pracy z pacjentami, gdzie towarzyszyła im pracując na różnych oddziałach szpitalnych. Od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Pasjonatka kawy i kawiarni oraz wszystkiego co jest z nimi związane.

 

   

 

przewiń do góry przewiń w dół