Mieć siłę dla siebie i innych. Radzenie sobie ze stresem i wypaleniem w opiece.

Stres jest nieodłącznym elementem pomagania innym. Odpowiedzialność za innych, konieczność radzenia sobie z nadmierną ilością obowiązków a czasem poczucie brak wpływu i bezcelowości swojej pracy mogą prowadzić do nawarstwienia się długofalowego stresu, które nazywamy wypaleniem. Radzenie sobie ze stresem jest kombinacją systematycznej pracy nad sobą, poszukiwania obszarów wpływu na wydarzenia generujące napięcie i budowania zdrowych nawyków. Na tym szkoleniu będziemy starać się wskazać jak można pomóc sobie, lub być wsparciem dla innych.

Jak działa długofalowy stres?

  • Relaksacja i nawyki, czyli dlaczego ćwiczenia relaksacyjne tak często nie działają?
  • W jaki sposób poszukiwanie obszarów wpływu może pomóc w radzeniu sobie z trudnymi wydarzeniami?
  • Jak lepiej radzić sobie ze stresem, który przekłada się na naszych bliskich? W jaki sposób konstruktywnie przepracowywać trudne emocje?
  • W jaki sposób pocieszać innych i czy wspólne narzekanie potrafi pomóc?

 

Leszek Guga: Ukończył psychologię organizacji na Uniwersytecie Łódzkim oraz szkołę trenerów zarządzania MATRiK. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą farmaceutyczną i sektorem zdrowia. Specjalizuje się w tematyce opieki długoterminowej, stresu, poczucia kontroli i własnej skuteczności. Wierzy że dobra praktyka bierze się ze zrozumienia teorii, a dobra teoria da się zastosować w praktyce. Prywatnie fascynat gier i ich wykorzystania w edukacji.

 

Termin - 18.10.2022 godz. 10:00 zarejestruj
przewiń do góry przewiń w dół