Przyczyny zaburzeń zachowania w demencji (BPSD) oraz metody radzenia sobie z nimi

 

Zdobycie odpowiedniej wiedzy i połączenie jej z doświadczeniem i umiejętnościami pozwoli Ci odpowiednio na miarę potrzeb podopiecznego odpowiadać na zmiany, których doświadcza w demencji. Dzięki zdobytej wiedzy otrzymasz konkretne wskazówki jak radzić sobie w trudnych sytuacjach w opiece i poznasz odpowiednie „reakcje” na zachowania podopiecznego, które staną się przemyślanymi „odpowiedziami” na jego potrzeby, co znacząco poprawi jakość życia wszystkich w otoczeniu. 

Zagadnienia poruszane na szkoleniu:

  • Czym jest zaburzenie zachowania w demencji?
  • Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z zaburzeniami zachowania?
  • Rodzaje zaburzeń zachowania w przebiegu demencji: omamy, urojenia, wędrowanie, zaburzenia rytmu dobowego, zachowania agresywne i autoagresywne.
  • Niefarmakologiczne metody pomocy  bliskim w sytuacji zmagania się z zaburzeniami zachowania w demencji.
 Parnowski  

prof. dr hab. n. med. Tadeusz Parnowski – psychiatra, psychogeriatra, z około 40 letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami.  Kierownik II Kliniki Psychiatrycznej w warszawskim Instytucie Psychiatrii i Neurologii (2006-2016). Organizator i kierownik pierwszego oddziału psychogeriatrycznego i Poradni Zaburzeń Pamięci w Polsce. Założyciel i prezes Zarządu Polskiej Fundacji Alzheimerowskiej oraz członek zarządu i rady programowej Polskiego Towarzystwa Opieki nad osobami z chorobą Alzheimera. Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego. Członek Alzheimer Disease International, Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego, International Psychogeriatric Association, członek honorowy Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

Termin - 21.02.2023 godz. 10:00  obejrzyj nagranie

 

przewiń do góry przewiń w dół