Upadki - ocena ryzyka, zapobieganie, działania.

Upadki osób w wieku podeszłym stanowią poważny problem nie tylko zdrowotny, ale również społeczny. Bardzo często kojarzą się nam z konsekwencjami zdrowotnymi, oczywiście te są bardzo istotne, jednak niejednokrotnie zapominamy o tych psychicznych, które to stanowią o wiele bardziej poważny problem.

Musimy mieć świadomość, że wraz z wiekiem ryzyko upadku wzrasta, co roku zbiera zastraszające żniwo w postaci poważnego kalectwa i śmierci wśród tej grupy osób. Istnieje wiele badań  mówiących o przyczynach upadków u osób starszych, mamy wiele publikacji, które pokazują jak przeciwdziałać upadkom. Do problemu należy jednak podejść bardzo kompleksowo i pragmatycznie ponieważ największe korzyści przynoszą interwencje wielokierunkowe, które nie tylko pozwalają na ocenę ryzyka upadków, ale przede wszystkim dają narzędzia do podejmowania kompleksowych działań zapobiegawczych i pokazują jak sobie radzić, gdy upadek już wystąpi. O tym właśnie będzie to szkolenie. 

Na szkoleniu zostaną poruszone zagadnienia:

  • Zjawisko upadków w odniesieniu do statystyk
  • Przyczyny zewnętrzne i wewnętrzne upadków 
  • Depresja oraz wpływ leków przeciwdepresyjnych na kwestię upadków u osób w wieku podeszłym. 
  • Choroby neurodegeneracyjne, a upadki. 
  • Konsekwencje fizyczne i psychiczne upadków 
  • Narzędzia służące do oceny ryzyka upadku. 
  • Kompleksowe działania zapobiegawcze upadkom. 

Iwona Przybyło – Magister pielęgniarstwa, absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener. W swojej pracy kieruje się pasją do ludzi starszych, szacunkiem dla ich różnorodności i wszystkiego tego, co przeżyli. Jest pasjonatką bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w pracy z pacjentami, gdzie towarzyszyła im pracując na różnych oddziałach szpitalnych. Od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Pasjonatka kawy i kawiarni oraz wszystkiego co jest z nimi związane.

 

Termin - 29.04.2021 godz. 18:30 zarejestruj

 

przewiń do góry przewiń w dół