Opieka często wymaga od nas nauczenia się nowych rzeczy, nabycia nowych umiejętności. Z czasem nabywamy doświadczenia i praktyki i wiele z codziennych czynności staje się dla nas rutynowych. Mimo tej rutyny, wiele sytuacji potrafi nas zaskoczyć. To szkolenie będzie mówić o tym jak radzić sobie z trudnościami - w jaki sposób postępować i jak przekonywać.
- Trudności w codziennej pielęgnacji - jak radzić sobie z niechęcią do czynności higienicznych.
- Przekonywanie podopiecznego do noszenia wyrobów chłonnych.
- W jaki sposób zachęcać do jedzenia i picia?
- W jaki sposób radzić sobie z niechęcią, uporem i zachowaniami agresywnymi?
- Budowanie samodzielności i poczucia własnej skuteczności u podopiecznych
Iwona Przybyło – Magister pielęgniarstwa, absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener. W swojej pracy kieruje się pasją do ludzi starszych, szacunkiem dla ich różnorodności i wszystkiego tego, co przeżyli. Jest pasjonatką bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w pracy z pacjentami, gdzie towarzyszyła im pracując na różnych oddziałach szpitalnych. Od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Pasjonatka kawy i kawiarni oraz wszystkiego co jest z nimi związane.
Leszek Guga: Ukończył psychologię organizacji na Uniwersytecie Łódzkim oraz szkołę trenerów zarządzania MATRiK. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą farmaceutyczną i sektorem zdrowia. Specjalizuje się w tematyce opieki długoterminowej, stresu, poczucia kontroli i własnej skuteczności. Wierzy że dobra praktyka bierze się ze zrozumienia teorii, a dobra teoria da się zastosować w praktyce. Prywatnie fascynat gier i ich wykorzystania w edukacji.
Termin - 27.10.2022 godz. 18:00 |