Zrozumieć demencję - wpływ zaburzeń zachowania na komunikację z chorym

 

Agenda szkolenia:

  • Krótko o demencji – przypomnienie najważniejszych informacji: kto choruje, dlaczego choruje, co wiemy dziś o demencji, czego możemy się spodziewać.
  • Co to są zaburzenia zachowania i jak przebiegają u pacjentów żyjących z demencją: zaburzenia rytmu dobowego, zespół zachodzącego słońca, agresja, apatia, błądzenie, omamy i urojenia.
  • Farmakoterapia – wytyczne ekspertów
  • Niefarmakologiczne oddziaływania skierowane na profilaktykę zaburzeń zachowania w przebiegu demencji.
  • Najważniejsza jest komunikacja i profilaktyka – niezbędnik dla profesjonalistów.
  • Jak reagować – krótki kurs samopomocy

Iwona Przybyło – Magister pielęgniarstwa, absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener. W swojej pracy kieruje się pasją do ludzi starszych, szacunkiem dla ich różnorodności i wszystkiego tego, co przeżyli. Jest pasjonatką bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w pracy z pacjentami, gdzie towarzyszyła im pracując na różnych oddziałach szpitalnych. Od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Pasjonatka kawy i kawiarni oraz wszystkiego co jest z nimi związane.

 

Termin - 27.02.2024 godz. 18:00 zarejestruj 

 

przewiń do góry przewiń w dół