Demencja - warsztaty z Teepą Snow

Choroba Alzheimera i inne formy demencji
Pozytywne podejście do opieki

 

Warsztaty z Teepą Snow

 

Opiekujesz się osobą z chorobą Alzheimera?
Nie opiekujesz się, ale chciałbyś wiedzieć więcej o różnych formach demencji?

18 września 2019 po raz pierwszy w Polsce wystąpi Teepa Snow, jeden z najbardziej cenionych ekspertów od opieki w demencji na świecie.

W ciągu jednego dnia odkryjesz świat demencji:

  • poznasz najnowszą wiedzę o chorobie Alzheimera i innych formach demencji
  • nauczysz się rozpoznawać pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
  • zrozumiesz postęp choroby i zachowania, które wpływają na opiekę i codzienne funkcjonowanie
  • dowiesz się, dlaczego w demencji pojawiają się zachowania, które utrudniają a nawet uniemożliwiają opiekę?
  • zobaczysz w praktyce, jak rozwiązywać najtrudniejsze problemy lub im zapobiegać? Co, jak i kiedy robić należy a czego robić nie warto?
  • poznasz praktyczne umiejętności, dzięki którym jesteś w stanie wniknąć w świat chorych na demencję i lepiej ich zrozumieć
  • poprawisz wzajemną komunikacjępoznasz jak odbiera świat osoba chora

Teepa współpracuje z największymi organizacjami alzheimerowskimi na świecie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród za działalność na rzecz chorych. Uczy opiekunów rodzinnych, personel szpitali, terapeutów, służby ratunkowe, policję i in. Jej program „Pozytywne podejście do opieki” od lat wdrażają domy opieki i liczne organizacje wsparcia, szkoły opiekunów i uczelnie wyższe. Nowa wiedza i proste techniki zmieniają opiekę na lepsze.

Z okazji światowego Dnia Choroby Alzheimera wstęp na wykład jest bezpłatny!

 

zarejestruj się

Organizator: Partner:     

Teepa Snow

Teepa Snow jest terapeutką zajęciową i ekspertem ds. demencji w Stanach Zjednoczonych, założycielką i twórczynią programu edukacyjnego Positive Approach to Care TM – PAC TM, czyli Pozytywne podejście do opieki. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w geriatrii i opiece nad osobami demencyjnymi. Jej podejście do choroby cieszy się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem na całym świecie. Chodzi tu o praktyczne umiejętności, dzięki którym jesteśmy w stanie wniknąć w świat chorych na demencję i lepiej ich zrozumieć. Pozwala odkryć, że z pozoru niezrozumiałe dla nas komunikaty, wysyłane przez osoby dotknięte demencją, są w pełni uzasadnione i logiczne. Zawsze kryje się za nimi chęć zakomunikowania czegoś. 

Teepa Snow po raz pierwszy będzie w Polsce. Mamy ogromną nadzieję, że wiedza, którą posiada, pozwoli wszystkim osobom zainteresowanym tym tematem jeszcze lepiej zrozumieć samą chorobę i zachowania podopiecznych.

przewiń do góry przewiń w dół