A A A

Demencja - warsztaty z Teepą Snow w Toruniu

Choroba Alzheimera i inne formy demencji
Pozytywne podejście do opieki

 

18 września 2019 roku, Toruń, CCK Jordanki, start godzina 9:00

 

Wydarzenie poprowadzi Teepa Snow.

Autorka i propagatorka programu Positive Approach® to Care.

Całość warsztatów jest tłumaczona na język polski.

Opiekujesz się osobą z chorobą Alzheimera?
Nie opiekujesz się, ale chciałbyś wiedzieć więcej o różnych formach demencji?

18 września 2019 w Toruniu po raz pierwszy w Polsce wystąpi Teepa Snow, jedna z najbardziej cenionych ekspertek od opieki nad osobami z demencją na świecie.

W ciągu jednego dnia odkryjesz świat demencji:

  • poznasz najnowszą wiedzę o chorobie Alzheimera i innych formach demencji,
  • nauczysz się rozpoznawać pierwsze objawy i kolejne etapy choroby,
  • zrozumiesz postęp choroby i zachowania, które wpływają na opiekę i codzienne funkcjonowanie,
  • dowiesz się, dlaczego u osób z demencją pojawiają się zachowania, które utrudniają a nawet uniemożliwiają opiekę,
  • zobaczysz w praktyce, jak rozwiązywać najtrudniejsze problemy lub im zapobiegać oraz co, jak i kiedy robić należy a czego robić nie warto,
  • poznasz praktyczne umiejętności, dzięki którym jesteś w stanie wniknąć w świat osób, u których zdiagnozowano demencję i lepiej je zrozumieć
  • poprawisz wzajemną komunikację i odkryjesz, że z pozoru niezrozumiałe dla nas komunikaty są w pełni uzasadnione i logiczne - zawsze kryje się za nimi chęć zakomunikowania czegoś. 

 

Z okazji światowego Dnia Choroby Alzheimera i dzięki wsparciu marki Seni wstęp na wykład jest bezpłatny

 

Program warsztatów:

Zmiany mózgu i demencja jako termin wspólny:

Wprowadzenie do tematu demencji. Analiza definicji demencji, charakterystyka najczęściej występujących form demencji. Powiązanie zmian zachodzących w mózgu ze zmianami zachodzącymi w komunikacji, funkcjonowaniu oraz zachowaniu. Ćwiczenie technik budujących pozytywne relacje.

Starzenie naturalne i nieprawidłowe, komunikacja i zachowania:

Komunikacja i zachowania – ćwiczenie technik związanych z pozytywnym podejściem, odpowiednią sygnalizacją i komunikacją. Jak mówić, aby u osoby z demencją promować poczucie kontroli, a jak kiedy trzeba rozproszyć i przekierować jej myśli na inne tory. Co robić, aby dopasować pomoc do potrzeb.

Leki antypsychotyczne a leczenie bólu:

Jak rozpoznawać objawy bólu u osób w różnych fazach zaawansowania demencji. Objawy bólowe przy naturalnym starzeniu. Skuteczne sposoby rozpoznawania bólu, przy użyciu metod przesiewowych i narzędzi do oceny skali bólu. Leczenie bólu - kwestia leków przeciwbólowych i leków używanych w kontroli trudnych zachowań.

zarejestruj się

Organizator: Partner:     

Kim jest Teepa Snow?

Teepa Snow jest terapeutką zajęciową i ekspertką ds. demencji w Stanach Zjednoczonych, założycielką i twórczynią programu edukacyjnego Positive Approach to Care TM – PAC TM, czyli Pozytywne Podejście do Opieki. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w geriatrii i opiece nad osobami, u których zdiagnozowano demencję.
Teepa współpracuje z największymi organizacjami alzheimerowskimi na świecie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród za działalność na rzecz chorych. Uczy opiekunów rodzinnych, personel szpitali, terapeutów, służby ratunkowe, policję i inne. Jej program od lat wdrażają domy opieki i liczne organizacje wsparcia, szkoły opiekunów i uczelnie wyższe. Nowa wiedza i proste techniki zmieniają opiekę na lepsze.

Mamy ogromną nadzieję, że wiedza, którą posiada, pozwoli wszystkim osobom zainteresowanym tym tematem jeszcze lepiej zrozumieć samą chorobę i zachowania podopiecznych.

przewiń do góry przewiń w dół