A A A

Demencja - warsztaty z Teepą Snow w Toruniu

Choroba Alzheimera i inne formy demencji
Pozytywne podejście do opieki

 

W jaki sposób wspierać samodzielność osoby z demencją? Jak radzić sobie z agresją u chorego na Alzheimera? Co oznacza chwyt “dłoń-pod-dłoń” - na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskali uczestnicy szkolenia z Teepą Snow, amerykańską specjalistką ds. opieki w demencji.

Blisko 900 osób, m.in: opiekunów osób chorujących na Alzheimera i inne formy demencji, lekarzy, psychiatrów, neuropsychologów z całego kraju uczestniczyło w spotkaniu z Teepą Snow, twórczynią programu edukacyjnego Positivie Approach to Care ™ - PAC ™ czyli Pozytywne Podejście do Opieki.

Teepa Snow to ogromny autorytet dla opiekunów osób z demencją. Amerykanka współpracuje z największymi organizacjami alzheimerowskimi na świecie. Do Polski przyjechała po raz pierwszy, na specjalne zaproszenie Fundacji TZMO Razem Zmieniamy Świat

Ogromne zainteresowanie szkoleniem pokazało, że chcemy na ten temat wiedzieć jak najwięcej. Warsztatowa forma spotkania, praktyczne ćwiczenia spotkały się z dużym entuzjazmem ze strony uczestników. Teepa Snow udowodniła, że opieka nad osobą z demencją może być łatwiejsza.

Pierwszy raz w historii szkoleń i konferencji odnośnie opieki w demencji głos zabrała też sama osoba chora - Adam Soral, który ma chorobę Alzheimera. Przeczytał poruszający list o sobie, pierwszych objawach i jaki miało to wpływ na jego rodzinę. Jak ważne jest to, żebyśmy samej opieki nie planowali bez udziału osoby, którą się opiekujemy. 

Pozytywne opinie uczestników szkolenia są dowodem na to, jak bardzo takie spotkanie było potrzebne opiekunom. Otrzymali od Teepy Snow nie tylko ogromną porcję wiedzy, ale także wsparcie i zrozumienie. 

“Bardzo cieszę się, że mogłam uczestniczyć w szkoleniu, bardzo wartościowe były dla mnie praktyczne ćwiczenia - wiele się dowiedziałam na temat opieki nad osobą z demencją, teraz będzie mi łatwiej. “

“Teepa Snow pokazała mi, że warto wspierać te umiejętności, które osoba z chorobą Alzheimera posiada. Trzeba cieszyć się z małych sukcesów.”

“Teepa Snow pokazała nam w jaki sposób inaczej podejść do opieki nad osobą z demencją. Zastosowanie prostych technik takich jak np. chwyt ręka pod rękę bardzo pomoże mi w codziennej opiece.”

W czasie szkolenia do rąk uczestników trafił nowy poradnik “Co warto wiedzieć o chorobie Alzheimera i innych formach demencji” (poradnik możesz bezpłatnie zamówić tu: https://damy-rade.info/zamow-poradniki

To unikatowa publikacja napisana z perspektywy osoby z demencją. To jedyny taki poradnik w Polsce, który prowadzi po trudnym świecie osób chorych na Alzheimera i inne formy demencji.

Szkolenie z udziałem Teepy Snow było wydarzeniem towarzyszącym 22. Międzynarodowej Konferencji Opieki Długoterminowej, która w dniach 18-20.09. 2019 odbywała się w Toruniu.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat opieki nad osobą z demencją śledź naszą stronę internetową damy-rade.info oraz kanał na Youtube - YouTube.com/DamyRadeinfo

Znajdziesz tam filmy, które pomogą Ci zrozumieć czym jest demencja. To rozmowy ze specjalistami, porady udzielane przez specjalistów m.in. Teepa Snow oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji.

Subskrybuj nasz kanał i bądź na bieżąco, nowe filmy będą pojawiać się regularnie! 

Organizator: Partner:     

Kim jest Teepa Snow?

Teepa Snow jest terapeutką zajęciową i ekspertką ds. demencji w Stanach Zjednoczonych, założycielką i twórczynią programu edukacyjnego Positive Approach to Care TM – PAC TM, czyli Pozytywne Podejście do Opieki. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w geriatrii i opiece nad osobami, u których zdiagnozowano demencję.
Teepa współpracuje z największymi organizacjami alzheimerowskimi na świecie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród za działalność na rzecz chorych. Uczy opiekunów rodzinnych, personel szpitali, terapeutów, służby ratunkowe, policję i inne. Jej program od lat wdrażają domy opieki i liczne organizacje wsparcia, szkoły opiekunów i uczelnie wyższe. Nowa wiedza i proste techniki zmieniają opiekę na lepsze.

Mamy ogromną nadzieję, że wiedza, którą posiada, pozwoli wszystkim osobom zainteresowanym tym tematem jeszcze lepiej zrozumieć samą chorobę i zachowania podopiecznych.

przewiń do góry przewiń w dół