Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu

Termin / 24.01.2018 / 10:30 - 12:30

Miejsce / Dzienny Dom Pomocy Nr 3

Miasto / Bytom

Adres / Pasteura 4 / 13

Wojewodztwo / śląskie

Kontakt / 32 257 64 73

Wolne miejsca / 25

Prowadzący

Irena Sikora-Mysłek

Doktorantka Uniwersytetu Opolskiego. Magister pielęgniarstwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalista Pielęgniarstwa Rodzinnego, pedagog w zakresie wychowania do życia w rodzinie i wychowania seksualnego oraz doradca życia rodzinnego. Wieloletni wykładowca i nauczyciel zawodu w szkołach policealnych oraz szkołach dla dorosłych, opiekun stażów, egzaminator OKE Jaworzno, członek komisji kwalifikacyjnych kursów: specjalistycznych, kwalifikacyjnych oraz konkursów na stanowisko naczelnej pielęgniarki. Od 2007 roku Przewodnicząca koła terenowego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Częstochowie, Odznaczona odznaką ICN za zaangażowanie naukowe Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Członek Zarządu Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Odznaczona również odznaką honorową Ministra Zdrowia za zasługi w ochronie zdrowia. Od 2015 roku Prezes Oddziału Regionalnego Polskiego Towarzystwa Stomijnego w Częstochowie.  Od 22 lat pracuje  czynnie zawodowo na stanowisku pielęgniarki. Posiada doświadczenie kierownicze na zajmowanych stanowiskach. Od 2013 roku pracuje jako Z-ca Dyrektora Medycznego Pielęgniarskiej Opieki Długoterminowej w Częstochowie.  Współpracuje nadal ze Stowarzyszeniem Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, Polskim Związkiem Głuchych. Członek Rady Programowej Uniwersytetu w Opolu. Współorganizuje liczne konferencje, prowadzi szkolenia i warsztaty wspierającego osoby, które stanęły w obliczu opieki nad osobą bliską niepełnosprawną i niesamodzielną. Od 01.10.2017r. słuchaczka Studiów Podyplomowych kierunku: Ochrona Danych Osobowych w administracji i biznesie - Inspektor ochrony danych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę na tematy związane z opieką domową w sposób praktyczny, to właśnie dla Ciebie organizujemy bezpłatne warsztaty z udziałem ekspertów do spraw opieki nad osobami niesamodzielnymi. Podczas warsztatów profesjonaliści nauczą Ciebie m.in. prawidłowej pielęgnacji i toalety chorego, dobierania odpowiednich wyrobów chłonnych oraz przedstawią techniki profilaktyki przeciwodleżynowej.

Udział w warsztatach da Tobie także możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistą na temat konkretnego problemu, z którym sobie nie radzisz. Dlatego warto byś poświęcił swój czas na przeanalizowanie Twojej sytuacji, po to by po warsztatach zadać praktykowi konkretne pytania, które dotyczą Twojego podopiecznego i Ciebie.

Program warsztatu /

  • Jak pielęgnować, aby uniknąć odleżyn    
  • Jak łatwo i bezpiecznie zmieniać pieluchomajtki    
  • Jak bezpiecznie przemieszczać chorego    
  • Konsultacje z ekspertem    

Zapisz się na warsztat /

Dane osobowe

Ankieta

Oświadczenia

Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.) informujemy, iż: administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Razem Zmieniamy Świat z siedzibą w Toruniu, ul. Żółkiewskiego 20/26, Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na potrzeby realizacji programu "Damy Radę" i mogą być udostępniane spółkom Grupy Kapitałowej Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych SA, posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, podanie Fundacji Razem Zmieniamy Świat danych osobowych jest dobrowolne.
* pola wymagane